• RU
  • LV
  • LT
  •       +371 22034430

Raksti

DARBA LAIKS

• Pirmdiena brīvdiena
• Otrdiena 14:00-22:00
• Trešdiena 14:00-22:00
• Ceturtdena 14:00-22:00
• Piektdiena 14:00-22:00
• Sestdiena 10:00-22:00
• Svētdiena 10:00-20:00

Termoveļa

Termoveļa

  • 23.11.2013

Daudzslāņu veļa – atslēga siltumam un sausumam. Šis likums īstenībā ir priekš daudzām mūsu dzīves sfērām. Pilsētas robežās aukstumā var ērti iztikt ar vairākām kārtām parastā apģerba. Taču kalnu slēpošanas kūrortā tas var sagādāt pamatīgas nepatikšanas. Pirmkārt – daudz apģērba  apgrūtina kustības. Otrkārt – pazemināta termoregulācija novedīs līdz pārkaršanai un uzsūktais sviedru mitrums veļā stipri sabojās garastāvokli. Izeja no šādas situācijas – termoveļa: sporta krekli, apakšbikses, krekli, zeķes. Tomēr jātiek skaidrībā, kāds šīs veļas tips jums der.
Tātad, termoveļu klasificē pēc vairākiem parametriem: 

- pēc materjāla tipa – naturāli audumi (vilna, kokvilna), sintētiskie (polipropilēns, polisters) un jauktie. Jauktie un naturālie audumi ir patīkami ķermenim, bet mūsu mērķis, priekš kalnu slēpošanas, vairāk derēs sintētiskie materiāli, jo tie izvada ķermeņa mitrumu un ir daudzgadīgi. Šāda veļa uztur komfortablu siltuma un mitruma balansu. 

- pēc nozīmes – veļa ir nēsāšanai katrai dienai un priekš ziemas sporta veidiem. Vienas kompānijas termoveļa dalās uz attiecīgiem tipiem un jūs viegli tiksiet galā ar tās markējumu. Termoveļa nēsāšanai katru dienu sevišķi aktuāla ir bērniem un priekš viņu vecākiem. Bērns nesamirks, nesasals un nepārkarsīs.

- pēc funkcionalitātes – termoveļa izpilda divas funkcijas. Viena saglabā siltumu, otra nodrošina mitruma balansu, kas ļauj augumam palikt siltam un sausam. Pirmā funkcija attiecas vairāk uz termoveļu nēsāšanai katru dienu. Tā satur lielāku daudzumu naturālu audumu un būs daudz lētaka. Mitrumu izvedošā veļa, izpilda šo funkciju 6 - 8 stundas. Pēc fiziskām aktivitātēm vēlams šo veļu izmazgāt un izžāvēt. Ja jūs pareizi izvēlējāties veļu kalnu slēpošanai vai snovbordam, pie izģērbšanās pēc aktīvi pavadītas dienas trasē jūs redzēsiet, ka jūsu termoveļa ir sausa, bet iekšējā kārta augšējam apģērba slānim membrāna, būs slapja. 

Kādu firmu izvēlēties pērkot termoveļu? Principā, sliktas atsauksmes par šo produktu – liels retums. Ivēlaties pēc sev piemērotas cenas un apstākļiem tās izmantošanai. Pasaules līderis – zviedru firma „Craft”, uzticības kredīts ir, ka nepiekasīsies. Funkcionālo „Craft” termoveļu ražo četrās sērijās, domatu dažādiem temperatūras režīmiem un darba intensivitātei – Cool, ZeroExtreme, Zero, Warm. Pievērsiet uzmanību arī firmām Hannah, X-bionic, Guahoo. Taču rekomendācijas ir veltas – jums jau laikam ir vairākas idejas un firmu nosaukumi, ko esat dzirdējuši. Atliek atnākt, uzlaikot, izvēlēties. Sievietes droši vien izvēlēsies skaistumu un eleganci, vīrieši – izturību un ilglietojamu. Bērniem vislabāk derēs mīksta un ērta termoveļa, kuras sastāvā ietilpst Jaunzēlandes vilna Merino. 

Ir vēl daži ieteikumi, kuri jums noderēs: 
1. Labāk, ja etiķete būs pielikta uz auduma, savādāk saskaroties ar ādu, var izraisīt iekaisumu. 
2. Izvēlaties veļu ar tiešām plakanām šuvēm, bet ne vinkārši šūtām šuvēm. 
3. Termoveļa jāmazgā ūdenī līdz 40 grādiem, roku mazgāšanas režīmā. 
4. Termoveļu pēc mazgāšanas nedrīkst izgriezt vai žāvēt pie apsildišanas ierīcēm. Viņa pati ātri izžūst, bet pie aukstām temperatūrām tā zaudē savas īpašības un var deformēties. 

Saka, ja sieviete saģērbusies skaistā veļā jūt sevi īpaši. Taču teicama termoveļa darbojas uz garastāvokli, pašsajūtu un veselību jebkuram cilvēkam daudz reizes stiprāk.