• RU
  • LV
  • LT
  •       +371 22034430

Raksti

DARBA LAIKS

• Pirmdiena brīvdiena
• Otrdiena 14:00-22:00
• Trešdiena 14:00-22:00
• Ceturtdena 14:00-22:00
• Piektdiena 14:00-22:00
• Sestdiena 10:00-22:00
• Svētdiena 10:00-20:00

Pirmie soļi uz snovborda

Pirmie soļi uz snovborda

  • 23.11.2013

Jums liekas, ka vārds „soļi” attiecībā uz snoubordistu ir neattaisnots? Iespējams Jums arī ir taisnība, bet šos soļus Jūs izdarīsiet specializētos veikalos, izvēloties ekipējumu pēc patikas un  rakstura. Kā iesaka pieredzējuši sportisti, pašam pirmajam pirkumam jābūt apaviem. Tas ir Jūsu izprieces un drošības galvenais elements. Izvēlieties maksimāli ērtus un dārgus. Uz to nevajadzētu ekonomet. Ja Jūs vēl varat pabraukāt uz drauga dēļa, izmēģinājuma pēc, tad viņa apavi Jums pavisam nederēs. Bordu var paņemt lietotu, vismaz sākumam. Nav vērts ekonomēt uz aizsargiem – pajautājiet jebkuram pieredzējušam snoubordistam un viņš stingri Jums ieteiks nopirkt labu ķiveri un aizsargu dibenam – tieši viņi cietīs apmācības sākotnejā posmā.  Pirmajā laikā nogāzes lielāko daļu Jums nāksies pārvarēt nepavisam ne uz dēļa. Bet ja Jūs dzenaties nevis pēc ekstrīma, bet pēc kopējās labpatikas, kas neieklauj sevī sasitumus un sastiepumus, tad Jūs uz stāvu nogāzi ari neiesiet. Tā ka aizsargi uzreiz arī nebūs vajadzīgi.

No sākuma iemācieties krist. Bez kritumiem nav mācības! Uz neekstremālām trasēm sastiepumu un izmežģījumu draudi ir niecīgi – atšķirībā no slēpēm, abas kājas stāv vienā plaknē. Ja Jūs kritat ar seju uz zemi, tad rokas ir jāsavelk dūrēs un jāmēģina izgrozīties tā, lai nokristu uz sānu ar piespiestu pie tā roku. No tāda stāvokļa Jūs viegli varat pārvelties uz otru sānu, paceļot augšā kājas, uzlekt un braukt tālāk, it kā nekas nebūtu noticis.

Ja Jūs kritat uz muguras, tad izlieciet to, izveidojot ko līdzīgu šūpulim. Nekrītiet plakaniski. Nokrītot uz muguras arī var piecelties un braukt pēc kūleņa, bet tā jau ir augstākā klase. Svarīgi ir neturēt mugursomā cietus priekšmetus.

Lai uzstādītu stiprinājumus, nosakiet, vai Jūs esat Gufi, vai arī Regular. Tas ir, kāda no kājām ir pirmā slidojot – labā vai kreisā. 
Tālāk – pierodam pie snouborda. Atrodam līdzenu laukumu, bez ātrumkāriem sacīkšu braucējiem. Noliekam dēli uz sāniem, lai stiprinājumi skartos zemei. Piesienam drošības stropi pie priekšējās kājas. Uzliekam kāju priekšējā stiprinājumā, piesienam no sākuma augšējo siksniņu, pēc tam apakšējo. Tagad pakratiet kāju ar bordu, perodiet pie tā. Paceliet augšā, novirziet uz sāniem, pēc tam uz aizmuguri.  Drīz šis diskomforts pāries.

Tagad pamēģīnāsim slīdēt pa līdzenu virsmu, atstumjoties ar brīvu kāju, kā uz skeitborda. Tālāk var iziet uz nelielas nogāzes un mēģināt nobraukt nelielu attālumu, stāvot uz dēļa jau ar abām kājām un pareizi sadalot svaru.  Jums jāskatās kustības virzienā, maksimāli pagriežot ķermeni uz priekšu, nevis stāvot sāniski, pagriežot tikai galvu. 

Pats sarežģītākais sākas tagad – jāpieceļas no zemes ar piesprādzētu bordu un nenovelties no nogāzes. Jūs varat nostāties vienā no stājām – beksaid (ar muguru uz apakšu pret nogāzi, atsperot kājas ar purngaliem pret sniegu, pieceļot kapes), vai frontsaid (ar seju pret nogāzi, atbalsts uz papēžiem, purngali pacelti) Tā Jūs noturēsieties uz kalna. Tālāk, viegliņām pārnesot ķermeņa svaru uz kāju, kura ir nostādīta kustības virzienā, Jūs uzsākat kustību un apgriezienu. Mainām svara izvietošanu un mainām virzienu. Tā var darīt pārmaiņus vairākas reizes, nolaižoties lejā.

Un tagad jau laiks vērsties pēc palīdzības un kosultācijas. Tie var būt darugi, treneris vai vienkārši laipna simpātiska meitene vai puisis – kur tad vēl iepazīties veselīgu dzīvesveidu vedošiem cilvēkiem, kas nekvernē bāros un nedzer diskotēkās?