• RU
 • LV
 • LT
 •       +371 22034430

Raksti

Termoveļa

Termoveļa

 • 23.11.2013

Daudzslāņu veļa – atslēga siltumam un sausumam. Šis likums īstenībā ir priekš daudzām mūsu dzīves sfērām. Pilsētas robežās aukstumā var ērti iztikt ar vairākām kārtām parastā apģerba. Taču kalnu slēpošanas kūrortā tas var sagādāt pamatīgas nepatikšanas. Pirmkārt – daudz apģērba apgrūtina kustības. Otrkārt – pazemināta termoregulācija novedīs līdz pārkaršanai un uzsūktais sviedru mitrums veļā stipri sabojās garastāvokli. Izeja no šādas situācijas – termoveļa: sporta krekli, apakšbikses, krekli, zeķes. Tomēr jātiek skaidrībā, kāds šīs veļas tips jums der. Tātad, termoveļu klasificē pēc vairākiem parametriem:

Lasīt vairāk →
Kā pareizi izvēlēties apģērbu

Kā pareizi izvēlēties apģērbu

 • 23.11.2013

Augstienes kalnu slēpošanas trases ar savu krāsaino gammu atgādina svētkus bērnu dārzā. Spilgti, krāsaini kostīmi, saules atspīdums saules brillēs, karodziņi trases malā... Svētki! Pareizi izvēlēts apģērbs un aksesuāri sargā veselību slēpotājam, bet spilgtās tērpa krāsas sportistu ātrāk sargā nekā pievelk skatītāju uzmanību, jo tādā kostīmā slēpotājs ir labi pamanāms. Protams, pēdējā ražojuma modeļus ne katrs var iegādāties, taču ir obligāts minimums katram.

Lasīt vairāk →
Kā izvēlēties dēli snovbordam

Kā izvēlēties dēli snovbordam

 • 23.11.2013

Snovbords, vai snovbording – salīdzinoši jauns sporta veids, tam ir nedaudz vairāk par 20 gadiem. Angļu valodas pamatzināšanas palīdzēs Jums saprast, ka tas ir sniega sporta veids uz dēļa. Bet tieši dēļa izvēle braukāšanai – ir ļoti nopietna lieta. Tātad: kā pareizi izvēlēties dēli snovbordam? Ir vērts atzīmēt, ka dēlis – tas nav materiāls, bet jau vairāk novērsts jēdziens. Bords var būt no koka, plastika vai kombinēts. Koks nodrošina izturību, bet pie aizsargslāņu bojājumiem, mitros apstākļos uzbriest un zaudē formu.

Lasīt vairāk →
Kā pareizi izvēlēties slēpes

Kā pareizi izvēlēties slēpes

 • 23.11.2013

„Kā pareizi izvēlēties slēpes?” – it kā vienkārš jautājums. Bet tā uzreiz i neatbildēsi. Vienmēr labāk griezties pēc palīdzības pie trenera – profesionāļa, bet ja starptautiskās sacensības nav ieplānotas, un budžets nepavilks izstrādājumu, kas sarežģītībā gatavs sacensties ar kosmiskām tehnologijām, tad jūs vispār varat tikt galā paši. Galvenais, lai būtu no kā izvēlēties. Saksim ar to, ka trases Eglukalns lietotājiem labāk derēs kalnu slēpes, un ne skriešanas slēpes, kuras ir neaizstājamas ģimenes pastaigām savas dzimtās pilsētas apkārtnē.

Lasīt vairāk →
Slēpju sagatavošana sezonai

Slēpju sagatavošana sezonai

 • 23.11.2013

Lai palielinātu slēpju ekspluatācijas termiņu, nepieciešams tos pareizi sagatavot sezonai, rūpēties par tiem sezonas garumā un glabāt komforta apstākļos, „konservēt”. Kā pagatavot „konservus” no slēpēm?

Lasīt vairāk →
Pirmie soļi uz snovborda

Pirmie soļi uz snovborda

 • 23.11.2013

Jums liekas, ka vārds „soļi” attiecībā uz snoubordistu ir neattaisnots? Iespējams Jums arī ir taisnība, bet šos soļus Jūs izdarīsiet specializētos veikalos, izvēloties ekipējumu pēc patikas un rakstura. Kā iesaka pieredzējuši sportisti, pašam pirmajam pirkumam jābūt apaviem. Tas ir Jūsu izprieces un drošības galvenais elements. Izvēlieties maksimāli ērtus un dārgus. Uz to nevajadzētu ekonomet.

Lasīt vairāk →
Pirmie soļi uz slēpēm

Pirmie soļi uz slēpēm

 • 23.11.2013

Un lūk tas ilgi gaidītais mirklis – Jūs esat apģērbti un apauti, rokās nūjas, aiz pleciem (vēl pagaidām) slēpes un Jūs esat gatavi pirmajam nobraukumam. Jūs jau ziniet, ka plata slēpe ar diviem stiprinājumiem – tas ir snoubords, nevis ierīce pāru nobraukšanai. Galvā grozās draugu daudzi padomi par pagriezienu un slīdēšanas tēmu... Un rodas bailes... Vai tik varēšu?

Lasīt vairāk →
Snovborda vaskošana un kanšu asināšana

Snovborda vaskošana un kanšu asināšana

 • 23.11.2013

Snovbordings – jauns un bieži agresīvs sportaveids. Lieli ātrumi, sarežģīti manevri, patstāvīgs kontakts ar dažāda blīvuma un raupjuma nelīdzenām virsmām, bet iemaņām augot arī sadursmes ar kokiem, vai pat akmeņiem izejot no trases spēlē savu graujošu snovbordam lomu.

Lasīt vairāk →
Kalna slēpju ekipējums: stiprinājumi, zābaki, nūjas

Kalna slēpju ekipējums: stiprinājumi, zābaki, nūjas

 • 19.10.2013

Jūs jau izvēlējaties slēpes un stilu? Atlika tikai mazumiņš – stiprinājumi, zābaki un nūjas... Kalnu slēpošanas zābaki – tas ir viens no galvenajiem saistošajiem posmiem slēpotājs – slēpes. Agrāk zābaki bija izgatavoti no ādas, kājas no aukstuma sargāja slikti un praktiski nepiedalijās ķermeņa kustību nodošanā slēpēm. Mūsdienu plastikāta zābaki ar iekšēju mīkstu zaķi parādījās apmēram pusgadsimtu atpakaļ un ātri kļuva populāri.

Lasīt vairāk →