• RU
  • LV
  • LT
  •       +371 22034430

Raksti

DARBA LAIKS

• Pirmdiena brīvdiena
• Otrdiena 14:00-22:00
• Trešdiena 14:00-22:00
• Ceturtdena 14:00-22:00
• Piektdiena 14:00-22:00
• Sestdiena 10:00-22:00
• Svētdiena 10:00-20:00

Pirmie soļi uz slēpēm

Pirmie soļi uz slēpēm

  • 23.11.2013

Un lūk tas ilgi gaidītais mirklis – Jūs esat apģērbti un apauti, rokās nūjas, aiz pleciem (vēl pagaidām) slēpes un Jūs esat gatavi pirmajam nobraukumam. Jūs jau ziniet, ka plata slēpe ar diviem stiprinājumiem – tas ir snoubords, nevis ierīce pāru nobraukšanai. Galvā grozās draugu daudzi padomi par pagriezienu un slīdēšanas tēmu... Un rodas bailes... Vai tik varēšu? Vai tik neizskatīšos smieklīgs? Vai tik nebūšu visneveiklākais savā grupā? Pats svarīgākais padoms slēpotājam iesācējam – vērsieties pie instruktora, vismaz uz stundu. Pat ja Jūs nesaprotat viņa valodu, sadarbība dos savus augļus un ieekonomēs Jums daudz laika un spēka. 

Vienmēr vieglāk ir iemācīt, nevis pārmācīt no jauna un Jums nemaz nav vajadzīgi negatīvi iespaidi un jauniegūtu nepareizu iemaņu laušana.   Kāpēc instruktors ir noderīgāks par draugu padomiem? Tāpēc, ka cilvēku lielākā daļa vizinās uz slēpēm instinktīvi un nevar detalizēti aprakstīt visus aspektus. Instruktors ir ne tikai pieredzējis slēpotājs, viņš akumulē desmitu slēpotāju pieredzi, zina visu iespējamo kļūdu cēloņus un to novēršanas metodes. Viņš redz sportista kustību kompleksā, ņem vērā visus vektorus, visus spēkus, slēpotāja un slēpju uzbūves visas īpatnības, stiprinājumu noslēgšanas spēku.. Viens padoms dažādiem cilvēkiem var dot arī dažādu rezultātu. 

Ļoti svarīgi ir novest vienkāršas kustības līdz automātismam, pēc tam arī to kombinējumus. Tad tie tiks izpildīti bez apzināšanas, bez kļūdām. Bet ja Jūs darbības daudzkārt atkārtosiet nepārliecinoši, kļūdaini, šķībi, tad arī stereotips sanāks šķībais. Pamati ir ļoti svarīgi jebkuros iesākumos.

Ja Jums ir laiks, atejiet tālāk no intensīvām trasēm, izvēlieties līdzenu laukumu un izpildiet vairākus vienkāršus, bet efektīvus vingrinājumus, kas ļaus Jums pierast pie slēpēm un ietrenēt vestibulāru aparātu.

Šķērsam balansam paceliet kāju sānis, saglabājot slēpes paralēli vienu otrai. Paceliet pirkstgalus, pēc tam papēdi. Pagroziet kāju riņķveidīgi. 
Gareniskam balansam nepieciešams pēc kārtas noliekties uz priekšu, pēc tam pietupties atpakaļ, no sākuma atbalstoties uz nūjām, pēc tam bez to palīdzības. Pamēģiniet nogulties uz muguras un pēc tam piecelties.
Atstrādājiet slīdēšanu – vienkārši soļojiet uz priekšu, atsperoties ar nūjām pārmaiņus, bet pēc tam kopā.  Vienkārši kustieties un slīdiet. Pēc tam pietupieties un vairākas reizes atsperieties ar nūjām, pamēģiniet uzņemt ātrumu.

Mīdoties,  uzzīmējiet ar slēpju nospiedumiem apli, no sākuma centrā turot pirkstgalus, pēc tam papēžus.  
Var izdomāt arī citus vingrinājumus, aizņemiet sevi ar tiem uz kādu stundu. Tie ievērojami pastiprinās Jūsu izredzes uz to, ka nodarbības ar instruktoru būs virzītas tieši uz prasmju iegūšanu. 
Tai skaitā iesakām izmantot arī daudzas videofilmas, kas iemācīs Jūs pareizi uzvilkt slēpes, pareizi noslēgt stiprinājumus, satvert nūjas – jā, arī tas ir jāiemācās. Nepieciešams arī apgūt, kā piecelties pēc krišanas, kā izpildīt pagriezienus... To tad Jūs arī iemācīsieties ar instruktoru praktiski. 

Nebaidieties, ka Jums, iespējams, nepatiks tas, ka Jūs, it kā, ne esat radīts kalnu slēpošanai. Visi to ir izgājuši un miljoniem apguvušu šo sporta veidu fanu ir liecinājums tam, ka neiemīlēt slēpes praktiski nav iespējams.